Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Okulary korekcyjne niesoczewkowe (ajurwedyjskie) męskie

105,00 zł (brutto)
Wybierz kolor
  • Brązowy
  • Szary

DOSTĘPNE KOLORY - proszę wybrać kolor powyżej:
- BRĄZOWY
- SZARY

Opis

Okulary niesoczewkowe (ajurwedyjskie)

Przed wprowadzeniem na rynek w 1996 roku, okulary zostały pozytywnie ocenione przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie, ul. Lindleya 2 /obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie. Na tej podstawie okulary uzyskały wpis do rejestru w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Środków Biobójczych w Warszawie ul. Ząbkowska 41 pod numerem PL/DR 020866 i nazwą ,,okulary korekcyjne, niesoczewkowe w 2010 roku.

Do czego służą okulary ajurwedyjskie?

Okulary firmy JAGANATH służą do rehabilitacji wzroku. Opracowano je w oparciu o zalecenia ajurwedy. Ajurweda to staroindyjska nauka obejmującą wiedzę z zakresu fizjologii, biologii, botaniki, zielarstwa, chirurgii, itp.

Zaleca się używanie okularów niesoczewkowych w celu ożywienia naturalnych funkcji oka osobom stale noszącym okulary soczewkowe. Polecane są również na stany pooperacyjne oczu.

Kiedy możemy zauważyć pierwsze efekty noszenia okularów?

O rewelacyjnych właściwościach okularów ajurwedyjskich można przekonać się już po pierwszym założeniu – ostrość widzenia ewidentnie poprawia się.

Komu zalecane jest noszenie okularów niesoczewkowych?

Okulary niesoczewkowe są uniwersalne – leczą skutecznie różnego rodzaju wady widzenia przez stymulację naturalnych funkcji oka w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby.

Jak używać okularów multiprzesłonowych?

Noszenie okularów multiprzesłonowych jest dla oczu zupełnie nowym doświadczeniem, w związku z tym, tuż po założeniu oko musi przyzwyczaić się przez dłuższą chwilę do patrzenia w inny sposób, poprzez małe otworki. Należy przyzwyczaić się do nowego sposobu patrzenia. Na początku zaleca się krótkotrwałe używanie okularów ze stopniowym wydłużaniem czasu używania. Należy eksperymentować z okularami tak, aby jak najlepiej dostosować je do swoich możliwości widzenia.

Na co dzień osoby z krótkowzrocznością powinny używać okularów do patrzenia na rzeczy odległe np. podczas spacerów, a osoby dalekowzroczne potrzebują stosować je do czytania, pisania itp. W poszczególnych przypadkach wad widzenia należy eksperymentować z okularami, żeby dostosowywać je do swojego sposobu widzenia.

Stosowanie okularów w stanach pooperacyjnych wymaga szczególnej uwagi pacjenta, żeby nie nadużywać możliwości oczu.

Jakie zastosowanie mają okulary ajurwedyjskie w stanach pooperacyjnych oczu?

Okulary wielootworkowe mają zastosowanie w stanach pooperacyjnych zmniejszając ruchliwość oczu, działają one w szerokim zakresie dioptrii ( plus i minus) co ułatwia widzenie pacjentom. Dodatkową zaletą używania tych okularów po operacjach jest zmniejszenie ilości światła docierającego do oczu.

W jaki sposób okulary korygują wadę wzroku?

Okulary wielootworkowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu, korygują jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ten efekt jest najważniejszy. Główną cechą okularów jest fakt, że korygują zarówno krótkowzroczność jak i dalekowzroczność oraz inne wady widzenia. Jednak sposób ćwiczenia oczu jest jednak inny we wszystkich tych przypadkach.

Czy są jakieś przeciwwskazania w używaniu okularów niesoczewkowych?

Ze względu na ograniczenie pola widzenia nie należy stosować okularów do pracy na stanowiskach o zwiększonym ryzyku wystąpienia wypadku np.: stanowiska pracy wyposażone w tokarki, frezarki, piły ,szlifierki itp.

Bezwzględnie nie należy stosować okularów wielootworkowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W jaki sposób zostały skonstruowane okulary multiprzesłonowe?

W konstrukcji okularów zastosowano dwie czarne nieprzeźroczyste przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych. Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz. Okulary wieloprzysłonowe mogą być zastosowane zarówno w nadwzroczności jak i krótkowzroczności. Ma to szczególne znaczenie w stanach pooperacyjnych, kiedy ustalenie prawidłowej korekcji widzenia jest utrudnione, a stan oczu zmienia z dnia na dzień.

W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprzeźroczyste, płaskie przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych.
W przesłonie wykonano 97 otworów umieszczonych w 9 poziomych szeregach w sekwencji: 9, 10, 11, 12, 13, 12, 11, 10, 9 otworów.
Średnica otworów ok 1 mm.
Odległość otworów ok 3 mm.
Odległość pionowa szeregów ok 3 mm.
Oprawy zawierają osłony boczne.
Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na Siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz w wyniku załamania promieni przyosiowych co pozwala na zwiększenie głębi ostrości.

Regulacja zauszników

Korekcyjne okulary niesoczewkowe można dopasować do głów o różnych obwodach poprzez regulację zauszników. Odginając zausznik do środka lub na zewnątrz możemy uzyskać dopasowanie okularów do głów różniących się długością obwodu nawet o 10 cm. Okulary posiadają elastyczne zauszniki.

W jaki sposób możemy dopasować okulary do obwodu głowy?

Lewą ręką trzymamy zausznik przy złączeniu (między zausznikiem a frontem oprawki), prawą ręką regulujemy zausznik odginając w wybranym kierunku (do środka lub na zewnątrz).

Okulary multiprzesłonowe są uniwersalne dzięki elastycznym oprawkom (możliwość wygięcia do 1 cm) dopasowują się do każdego kształtu twarzy

ZALECENIA I UWAGI

Stosując okulary niesoczewkowe można uzyskać poprawę ostrości wzroku zbliżoną do korekcji optymalnej u pacjentów z wczesnymi postaciami zaćmy, w pseudofakii, w starczowzroczności, normowzroczności, krótkowzroczności niskiej i nadwzroczności.

Stosowanie tych okularów w przypadku afakii i krótkowzroczności wysokiej jest nieskuteczne. Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w wyniku starczowzroczności przy korekcji do bliży.

Ze względu na ograniczenie pola widzenia i występowanie w obserwowanym polu rozmytych granic między otworami komfort widzenia w okularach niesoczewkowych jest gorszy niż w okularach optycznych.

Obserwuje się przesunięcie punktu bliży w stronę oka w normowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, zaćmie korowej i pseudofakii. W krótkowzroczności punkt bliższy jest przesunięty w stronę oka z powodu występującej wady wzroku, w afakii stosowanie okularów niesoczewkowych nie jest skuteczne.

Okulary wymagają treningu w celu przystosowania do patrzenia. Część pacjentów zgłaszała objawy zawrotów głowy w trakcie używania okularów niesoczewkowych do dali. Innych negatywnych objawów subiektywnych nie stwierdzono.

Ośrodek Holistycznej terapii wzroku zaleca używanie okularów wieloprzysłonowych wszystkim osobom stale noszącym okulary profilaktycznie w celu ożywienia naturalnych funkcji oka. Stałe noszenie okularów soczewkowych powoduje zmniejszenie naturalnej ruchliwości oka, co może w konsekwencji prowadzić do sukcesywnego pogarszania się ostrości widzenia.

Specyfikacja produktu
OKU1
Produkty powiązane
16 innych produktów w tej samej kategorii:
35,00 zł (brutto)
Zalety gumowych baniek chińskich: * łatwość zastosowania, nieinwazyjność * są wyprodukowane z trwałych nietłukących się materiałów * można je bez problemu zabierać ze sobą w podróż (nawet samolotem) * są lekkie -...

Ustawienia

Menu

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się