Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Okulary korekcyjne niesoczewkowe (ajurwedyjskie) z przesłonami

110,00 zł (brutto)

KOLOR: BRĄZOWY/CZARNY

Opis

Okulary niesoczewkowe (ajurwedyjskie)

Przed wprowadzeniem na rynek w 1996 roku, okulary zostały pozytywnie ocenione poprzez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie, ul. Lindleya 2 /właśnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie. Na tej bazie okulary uzyskały wpis do rejestru w Urzędzie Rejestracji Towarów Leczniczych i Środków Biobójczych w Warszawie ul. Ząbkowska 41 pod numerem PL/DR 020866 i nazwą, okulary korekcyjne, niesoczewkowe w 2010 roku.

Do czego służą okulary ajurwedyjskie?

Okulary spółki JAGANATH służą do rehabilitacji wzroku. Opracowano je w oparciu o zalecenia ajurwedy. Ajurweda to staroindyjska nauka obejmującą edukację z zakresu fizjologii, biologii, botaniki, zielarstwa, chirurgii, i tym podobne.

Zaleca się wykorzystywanie okularów niesoczewkowych w celu ożywienia naturalnych zadań oka osobom nieustannie noszącym okulary soczewkowe. Polecane są też na stany pooperacyjne oczu.

Kiedy możemy zauważyć pierwsze efekty noszenia okularów?

O rewelacyjnych właściwościach okularów ajurwedyjskich można przekonać się już po pierwszym założeniu – ostrość widzenia ewidentnie koryguje się.

Komu zalecane jest noszenie okularów niesoczewkowych?

Okulary niesoczewkowe są uniwersalne – leczą efektywnie różnego rodzaju wady widzenia przez stymulację naturalnych zadań oka w współzależności od osobistych wymagań danej chłopcy i dziewczęta.

Jak używać okularów multiprzesłonowych

Noszenie okularów multiprzesłonowych jest dla oczu całkowicie nowym doświadczeniem, w związku z tym, tuż po założeniu oko musi przyzwyczaić się przez dłuższą chwilę do patrzenia w inny metodę, przez niezbyt duże otworki. Powinno się przyzwyczaić się do nowego sposobu patrzenia. Na początku zaleca się krótkotrwałe wykorzystywanie okularów ze stopniowym wydłużaniem czasu korzystania z. Należy eksperymentować z okularami tak, by jak najlepiej przystosować je do swoich sposobów widzenia.

Na co dzień mężczyźni i kobiety z krótkowzrocznością powinny używać okularów do patrzenia na rzeczy odległe np. w trakcie spacerów, a osoby dalekowzroczne potrzebują stosować je do czytania, pisania itd. W poszczególnych przypadkach wad widzenia trzeba eksperymentować z okularami, aby dostosowywać je do własnego sposobu widzenia.

Stosowanie okularów w stanach pooperacyjnych wymaga szczególnej sugestie pacjenta, by nie nadużywać sposobności oczu.

Jakie zastosowanie mają okulary ajurwedyjskie w stanach pooperacyjnych oczu?

Okulary wielootworkowe posiadają wykorzystanie w stanach pooperacyjnych zmniejszając ruchliwość oczu, działają one w szerokim zakresie dioptrii ( plus i minus) co ułatwia widzenie pacjentom. Dodatkową pozytywną cechą zastosowania tych okularów po operacjach jest zmniejszenie ilości światła docierającego do oczu.

W jaki sposób okulary korygują wadę wzroku?

Okulary wielootworkowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu, korygują jednakże wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ten efekt jest najważniejszy. Zasadniczą cechą okularów jest fakt, że korygują zarówno krótkowzroczność jak również dalekowzroczność , a ponadto inne wady widzenia. Jednak metodę ćwiczenia oczu jest jednak inny we wszystkich tych przypadkach.

Czy są jakieś przeciwwskazania w używaniu okularów niesoczewkowych?

Ze względu na ograniczenie pola widzenia nie powinno się stosować okularów do pracy na stanowiskach o zwiększonym ryzyku wystąpienia wypadku np.: stanowiska pracy wyposażone w tokarki, frezarki, piły ,szlifierki i tym podobne.

Bezwzględnie nie należy stosować okularów wielootworkowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W jaki sposób zostały skonstruowane okulary multiprzesłonowe?

W konstrukcji okularów zastosowano dwie czarne nieprzeźroczyste przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych. Zasadą funkcjonowania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku wykorzystania przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia poprzez poszczególne otwory powstaje obraz. Okulary wieloprzysłonowe mogą być zastosowane zarówno w nadwzroczności jak również krótkowzroczności. Posiada to szczególne znaczenie w stanach pooperacyjnych, kiedy zobowiązanie prawidłowej korekcji widzenia jest utrudnione, a stan oczu zmienia z dnia na dzień.

W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprzeźroczyste, płaskie przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych.
W przesłonie wykonano 97 otworów osadzonych w 9 poziomych szeregach w sekwencji: 9, 10, 11, 12, 13, 12, 11, 10, 9 otworów.
Średnica otworów ok 1 mm.
Odległość otworów ok 3 mm.
Odległość pionowa szeregów ok 3 mm.
Oprawy zawierają osłony boczne.
Zasadą funkcjonowania okularów jest zdobycie ostrego widzenia w wyniku wykorzystania przysłon wielootworowych. Na Siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz w wyniku załamania promieni przyosiowych co umożliwia na zwiększenie głębi ostrości.

Regulacja zauszników

Korekcyjne okulary niesoczewkowe można dostosować do głów o różnych obwodach poprzez regulację zauszników. Odginając zausznik do środka lub na zewnątrz możemy uzyskać implementację okularów do głów różniących się długością obwodu wręcz o 10 cm. Okulary posiadają elastyczne zauszniki.

W jaki metodę możemy dostosować okulary do obwodu głowy?

Lewą ręką trzymamy zausznik przy złączeniu (między zausznikiem a frontem oprawki), prawą ręką regulujemy zausznik odginając w wybranym kierunku (do środka albo na zewnątrz).

Okulary multiprzesłonowe są uniwersalne dzięki elastycznym oprawkom (możliwość wygięcia do 1 cm) dopasowują się do każdego kształtu twarzy

Zalecenia i Sugestie

Wykorzystując okulary niesoczewkowe można dostać poprawę ostrości wzroku zbliżoną do korekcji optymalnej u pacjentów z wczesnymi postaciami zaćmy, w pseudofakii, w starczowzroczności, normowzroczności, krótkowzroczności niskiej i nadwzroczności.

Stosowanie tych okularów w przypadku afakii i krótkowzroczności wysokiej jest nieskuteczne. Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w wyniku starczowzroczności przy korekcji do bliży.

Ze względu na ograniczenie pola widzenia i występowanie w obserwowanym polu rozmytych granic między otworami komfort widzenia w okularach niesoczewkowych jest gorszy niż w okularach optycznych.

Obserwuje się przesunięcie punktu bliży w stronę oka w normowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, zaćmie korowej i pseudofakii. W krótkowzroczności punkt bliższy jest przesunięty w stronę oka z powodu występującej wady wzroku, w afakii stosowanie okularów niesoczewkowych nie jest skuteczne.

Okulary wymagają treningu w celu przystosowania do patrzenia. Część pacjentów zgłaszała objawy zawrotów głowy podczas zastosowania okularów niesoczewkowych do dali. Innych negatywnych objawów subiektywnych nie stwierdzono.

Ośrodek Holistycznej terapii wzroku zaleca wykorzystanie okularów wieloprzysłonowych Wam osobom stale noszącym okulary profilaktycznie w celu ożywienia naturalnych funkcji oka. Stałe noszenie okularów soczewkowych sprawia zmniejszenie naturalnej ruchliwości oka, co może w konsekwencji prowadzić do sukcesywnego pogarszania się ostrości widzenia.

Specyfikacja produktu
OKU5
Produkty powiązane
16 innych produktów w tej samej kategorii:
35,00 zł (brutto)
Zalety gumowych baniek chińskich: * łatwość zastosowania, nieinwazyjność * są wyprodukowane z trwałych nietłukących się materiałów * można je bez problemu zabierać ze sobą w podróż (nawet samolotem) * są lekkie -...
139,00 zł (brutto)
Rozmiary baniek:  2 bańki o średnicy 25 mm, 2 bańki o średnicy 32 mm, 2 bańki o średnicy 35 mm, 2 bańki o średnicy 45 mm, 2 bańki o średnicy 50 mm, 2 bańki o średnicy 55 mm.

Ustawienia

Menu

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się