Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

BAŃKI SILIKONOWE - komplet 2 sztuk

29,00 zł (brutto)
Opis

Bańki silikonowe – komplet 2 sztuk.

• niezwykle łatwe w zastosowaniu (po prostu ściśnij bańkę, dociśnij do ciała i puść);

• łatwa kontrola wytwarzanego podciśnienia (kwestia mocniejszego lub słabszego ściśnięcia bańki);

• bezpieczne w każdym wieku (brak skutków ubocznych);

• wykonywanie masażu jest szczególnie zalecane podczas kąpieli lub pod prysznicem

UWAGA: Nie zaleca się wykonywania masażu bańkami u osób z żylakami oraz schorzeniami skórnymi.

Bańki przeznaczone są do wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych “baniek” oraz próżniowego masażu. Bańki wykonane są z ekologicznie czystego medycznego silikonu, który nie powoduje reakcji alergicznych na skórze. Stosowane są w leczeniu chorób zapalnych układu oddechowego: zapaleniu oskrzeli, astmie oskrzelowej, zapaleniu płuc, zapaleniu opłucnej, hipostatycznej profilaktyce zapalenia płuc; leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń mięśni, nerwobóli, zapaleniu nerwów, osteochondrozie; leczeniu siniaków i urazów, jak również w zabiegach kosmetycznych antycellulitowych i otyłości.

Charakterystyczną cechą baniek silikonowych, w porównaniu do tradycyjnych szklanych, jest brak potrzeby używania ognia, które sprawiają, że zabiegi są bardziej komfortowe i bezpieczne, ponieważ eliminują możliwość oparzenia i mikro urazów, które występują ze względu na nadszczerbienia i nierówne krawędzie szklanych baniek. Próżnia w silikonowych bańkach wytwarzana jest przez proste jej ściśnięcie i przyłożenie ścianek bańki do skóry. Brak ognia eliminuje psychologiczny strach przez zabiegiem, a możliwość regulowania samemu siły przyssania powoduje, że bańki mogą być stosowane w leczeniu dzieci w każdym wieku. Bańki silikonowe są również przydatne dla stosowania przez osoby niedowidzące lub niewidome.

Używanie baniek w leczeniu stosowane jest od czasów starożytnych. Bańki były rozpowszechnione na Wschodzie (Chiny, Tajlandia, Korea). Bańki występowały w różnych kształtach i rozmiarach, wykonane były ze szkła, ceramiki, a nawet z bambusa.

Działanie baniek polega między innymi na przestrojeniu leczniczym, a tym samym na regulacji zaburzonych czynności organizmu. Bańki powodują przekrwienie miejscowe, którego celem jest rozszerzenie naczyń, pobudzenie przemiany materii i co się z tym wiąże szybsze wydalenie szkodliwych substancji będących przyczyną bólu, skurczów i stanów zapalnych. Stawiając bańki wpływamy dodatkowo na choroby narządów wewnętrznych.

Terapia próżniowa może być wykorzystywana jako dodatkowa metoda diagnostyczna. Zjawisko pojawienia się plam po terapii próżniowej należy traktować jako ważny element diagnozowania i leczenia. 

Nie odnotowano żadnych przypadków reakcji alergicznych. Bańki są całkowicie bezpieczne, ponieważ nie ma konieczności stosowania ani ognia, ani pompki odsysającej powietrze, ani żadnego dodatkowego przyrządu.

Specyfikacja produktu
1BS2

Opis

Materiał
silikon
Średnica
3,5 cm
Produkty powiązane
125,00 zł (brutto)
Mata do masażu, refleksoterapii, akupresury, kosmetologii dostępne kolory: granatowy, niebieski, zielony, pomarańczowy, czerwony, czarny Kolory masażerów są wybierane i wysyłane losowo. Na życzenie klienta,...
390,00 zł (brutto)
Mata do masażu, refleksoterapii, akupresury dostępne kolory: granatowy, niebieski, zielony, pomarańczowy, czerwony, czarny Kolory masażerów są wybierane i wysyłane losowo. Na życzenie klienta, istnieje możliwość...
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Ustawienia

Menu

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się