Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Poduszka zapobiegająca powstawaniu płaskiej główki u dziecka Mimos S obwód główki 37-42 cm

269,00 zł (brutto)
Marka:

Zalecana dla dzieci o obwodzie główki w przedziale 37-42 cm

 

Opis

Poduszka Mimos S (dawniej rozm. XL)

Będąc rodzicem możesz zapobiec płaskiej główce swojego dziecka. Możesz to zrobić używając poduszki Mimos

Poduszka Mimos została stworzona, aby zapobiegać i leczyć płaską główkę niemowlęcia. Jeśli zniekształcenie już się pojawi, poduszka niweluje i zapobiega pogłębianiu się dalszych zniekształceń takich jak plagiocefalia czy brachycefalia. Używanie poduszki minimalizuje nacisk główki na podłoże bez konieczności ciągłego zmieniania i kontrolowania pozycji dziecka.

Dlaczego Mimos?
To atestowana medyczna poduszka specjalistyczna, która redukuje nacisk główki dziecka na podłoże.

Jest bezpieczna, wygodna i mięciutka. Wykonana w nowej technologii o trójwymiarowej strukturze z systemem aero 3D z materiałów w 100% bezpiecznych dla dzieci.

Zalety

*efektywne zapobieganie i leczenie płaskiej główki niemowlęcia
*w 100% oddychająca i bezpieczna poduszka dla niemowląt i dzieci (Poduszka to 94% powietrze)
*400% mniejszego nacisku główki na podłoże
*product medyczny klasa 1
*posiada certyfikaty CE, TUV i EN71
*wykonana z atestowanej dzianiny OEKO-TEX (bezpieczna dla niemowląt i dzieci)
*umożliwia łatwe poruszanie głową i szyją niemowlęcia, co redukuje asymetrię mięśni
*nie ma potrzeby zmieniania pozycji dziecka podczas snu. Poduszka działa za nas
*mięciutka i wygodna
*mała i sprawdzająca się również w podróży
*antyalergiczna
*do prania w pralce i szybkoschnąca

Dzianina dystansowa 3D

Innowacyjna poduszka dla dzieci łącząca skuteczność w działaniu z bezpieczeństwem, komfortem i higieną.

Poduszka Mimos® air spacer wykonana jest w 100% z dzianiny dystansowej 3D. To specjalistyczne materiały stworzone między innymi, aby niwelować nacisk główki na podłoże. Dzięki swojej otwartej, przepuszczającej powietrze ze wszystkich stron strukturze, zapewnia naturalną regulację termiczną i odprowadzanie wilgoci.

Przepuszczająca powietrze i zapewniająca regulację termiczną poduszka Mimos.

Innowacyjna o wysokiej jakości dzianina dystansowa 3D

Główne zalety dzianiny 3D:

*Odpowiednie rozłożenie punktów nacisku. Miliony innowacyjnych mikrofilamentów przeciwdziałają naciskowi główki na podłoże.
*Wolny przepływ powietrza i wilgoci pozwala poduszce oddychać a mikrofilamenty odprowadzają wilgoć i cyrkulują powietrze.
*Łatwa w praniu i suszeniu.
*Nadaje się do recyklingu i nie zagraża środowisku.

ZALECENIA ODNOŚNIE ROZMIARU MIMOS:

Mimos XS to poduszka rekomendowana dla dzieci o obwodzie główki mniejszym niż 37 cm. Najczęściej używana dla dzieci urodzonych przedwcześnie. Może być używana po opuszczeniu przez dziecko inkubatora do 3 odpowiednio wyliczonych miesięcy (0-3 miesiące). WAŻNE: Kiedy główka osiągnie obwód 37cm, poduszka L powinna być zamieniona na Mimos XL. Tylko wtedy zapewnimy główce odpowiednie wsparcie.
Wymiary poduszki Mimos XS:
szerokość – 27.5 cm
wysokość – 20 cm
głębokość – 4 cm

Mimos S to poduszka rekomendowana gdy obwód główki dziecka jest znajduje się w przedziale 37 – 42 cm (ok. 0-10 miesięcy). WAŻNE: Kiedy główka osiągnie obwód 42 cm, poduszka XL powinna być maksymalnie używana przez 6 kolejnych miesięcy.
Wymiary poduszki Mimos S:
szerokość – 28.5 cm
wysokość – 22 cm
głębokość – 5 cm

Mimos M rekomendujemy dla dzieci o obwodzie główki większym niż 42 cm (ok. 5-18 miesięcy).
Wymiary poduszki Mimos M:
szerokość – 29.5 cm
wysokość – 23 cm
głębokość – 5 cm

Poduszka Mimos P to produkt przeznaczony wyłącznie do wózka, bujaczka i fotelika samochodowego (0-10 miesięcy) . Rekomendowana dla dzieci o obwodzie główki w przedziale 37-42 cm. WAŻNE: Kiedy główka osiągnie obwód 42cm, poduszka P powinna być maksymalnie używana przez 6 kolejnych miesięcy.
Wymiary poduszki Mimos P:
szerokość – 27.5 cm
wysokość – 20 cm
głębokość – 4 cm

Ważne: Mimos to produkt medyczny i sterylny. Po otwarciu folijki zabezpieczającej nie podlega zwrotom. Wymianie lub zwrotowi podlega tylko oryginalnie zapakowana poduszka lub poszewka Mimos.

NALEŻY PAMIĘTAĆ:

Główka maluszka
Każde maleństwo niedługo po urodzeniu ma mierzony obwód główki. Obwód główki dziecka urodzonego o czasie powinien wynosić od ok. 32 do ok. 38 cm. Wcześniaki na ogół mają mniejszy obwód główki. To, czy główka rośnie harmonijnie sprawdza się regularnie, porównując wyniki obwodu z siatkami centylowymi.

Jak rośnie główka?
W pierwszym kwartale życia maluszka, jego główka rośnie nawet do 6cm. To bardzo szybki wzrost. Następne 3 miesiące, główka malca rośnie ok. 3cm. Potem tempo wzrostu zwania. Obwód główki rocznego dziecka powinien wynosić od ok. 44 do 50 cm.

Dlaczego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar Mimos?
Odpowiedz jest prosta: aby zapewnić główce odpowiednio silne wsparcie. Wcześniak lub maluszek urodzony o czasie z obwodem główki mniejszym niż 37cm śpiący od urodzenia na Mimos L, będzie wkrótce musiał zamienić ten rozmiar na Mimos XL. Dlaczego? Dlatego, że główka bardzo szybko urośnie i trzeba będzie dać jej odpowiednie wsparcie.

Pamiętajmy, że im mniejszy maluszek i spłaszczenie, tym większa szansa na szybkie naturalne zaokrąglenie się główki z Mimos.

Badania Naukowe

Badania naukowe przeprowadzone w Szwecji pod kierownictwem znanej pediatry Pani doktor Anny Öhman (PhD), potwierdzają skuteczność działania poduszki Mimos. Badania przeprowadzone zostały na 36 dzieciach w wieku 0-2 lat. Stopień spłaszczenia głowki został zmierzony a poduszka Mimos została użyta w jednej z grup. W konsekwencji wykazano, że grupa dzieci używających poduszki Mimos doświadczyła zmniejszenia spłaszczenia.

Specyfikacja produktu
MI-S
Produkty powiązane
16 innych produktów w tej samej kategorii:
45,00 zł (brutto)
ROZMIARY:Obwód ramienia (cm):     S-24,   M-28,   L-32,   XL-36Obwód łokcia (cm):          S-22,   M-26,   L-30,   XL-34Obwód przedłokcia (cm): S-22,   M-26,   L-30,   XL-34
60,00 zł (brutto)
Pajączek na proste plecy to niewielkie urządzenie do noszenia na plecach, którego zadaniem jest monitorowanie postawy i przypominanie o właściwym jej trzymaniu. KOLORY:czerwonyindygoRozmiar: uniwersalny
45,00 zł (brutto)
ROZMIARY:Obwód uda(cm):                S-34-43Obwód kolana (cm):          S-28-33Obwód łydki (cm):             S-25-43

Ustawienia

Menu

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się