Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Educator do nauki ćwiczeń mięśni dna miednicy (mięśni Kegla)

119,00 zł (brutto)
Opis

Educator ® pomaga uczyć Pacjentki jak napinać mięśnie dna miednicy – mięśnie Kegla, aby ćwiczenia dawały najlepsze rezultaty. Tak aby dokonywać skurczu mięśnie dna miednicy bez wykonywania skurczu mięśni brzucha. Może być używany samodzielnie przez Pacjentkę lub pod kontrolą lekarza.

Szybko i łatwo, w komfortowych domowych warunkach, ćwiczysz i wzmacniasz mięśnie dna miednicy.

Educator ® poprawia kontrolę nad pęcherzem w ciągu kilku tygodni przez nauczanie za pomocą ćwiczeń mięśni dna miednicy w celu zapewnienia prawidłowego skurcze mięśni.

Pedagog może być stosowany przy nietrzymaniu moczu spowodowanych różnymi przyczynami, w tym spowodowane przez ciążę i narodziny dziecka, menopauzę i kwestię nadwagi.

Korzyści z korzystania z Educator ® to uzyskanie cennych informacji na temat wydajności mięśni dna miednicy i monitorowania stanu mięśni. Uczymy się, które partie mięśni poruszać, aby wzmocnić mięsnie dna miednicy – mięśnie Kegla.

Ćwiczenie mięśni dna miednicy jest wskazane już przed porodem nie tylko by je wzmocnić, ale również i po to, aby lepiej nad nimi panować w czasie porodu i relaksować je, kiedy trzeba.

Jeżeli kobieta chce w przyszłości uniknąć problemów z nietrzymaniem moczu to powinna rozpocząć ćwiczenia po porodzie. Wysiłek w czasie porodu a nawet sam okres ciąży, działa uszkadzająco na delikatne nerwy ruchowe dna miednicy i powoduje częściowe odnerwienie mięśni u przeszło 80% kobiet będących w ciąży.

Samodzielne, poprawne wykonywanie ćwiczeń mięśni dna miednicy nie jest łatwe a wykonywanie ich niepoprawnie, prowadzi do wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej i jeszcze większego osłabienia mięśni dna miednicy.

Ćwiczenia powodują nie tylko wzmocnienie mięśni ale również poprawę ukrwienia i związane z tym pozytywne efekty (jakość śluzówki, nawilżenia, poprawa czucia w pochwie).

Doświadczony specjalista (lekarz, położna, rehabilitant) może nauczyć poprawnego wykonywania tych ćwiczeń. Najlepsze efekty daje wykorzystanie do takiej nauki sprzętu obrazującego aktywność mięśni jak np: sprzęt do badań urodynamicznych, elektromiograf, perineometr. Najprostszą metodą nauczania jest włożenie palca do pochwy przez terapeutę i kontrolowanie przy tym napięcia mięśni pośladków, brzucha i ud. Zanim jednak Pacjentka opanuje bezbłędnie zasady napinania mięśni dna miednicy, trwa to dość długo. Trzeba powtarzać ćwiczenia i sprawdzać ich poprawność.

W pudełku z Educator ® Pacjentka znajdzie książeczkę w języku polskim ze szczegółowym opisem stosowania, sposobem prowadzenia ćwiczeń oraz wszystkie inne potrzebne informacje.

Specyfikacja produktu
ALFX2
Produkty powiązane
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Ustawienia

Menu

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się