Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Mata do akupresury z plastikowymi wypustkami (fioletowa)

79,00 zł (brutto)
Obecnie brak na stanie
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Wymiary maty 72 × 42 cm
Wymiary powierzchni naciskowej 63,5 × 38 cm
Kolor: fioletowy

Opis

Mata do akupresury i masażu z bawełny i plastikowych wypustek

Wielką zaletą mat do akupresury jest ich prostota użytkowania – wystarczy położyć się na niej, aby pozytywnie oddziaływać na punkty biologicznie aktywne. Mata wyposażona jest w setki małych kolców, które naciskając na skórę powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszają krążenie krwi, powodując lepsze dotlenienie i rozgrzanie mięśni. Masaż na macie wspomaga oczyszczenie i detoks całego organizmu. Dodatkowo pobudzane są endorfiny i oksytocyny – naturalne hormony, redukujące ból. Następuje poprawa metabolizmu, co ma działanie odchudzające.

Kto może używać kolczastych mat ?

Każdy!

Najszybciej pozytywne efekty odczuwają osoby, które mają pospinane mięśnie, prowadzą stresujący tryb życia co zwiększa napięcia objawiające się na przykład chronicznym bólem pleców. Osoby mając problem z bezsennością, poprzez regularne używanie maty do akupresury, odczują wyraźną poprawę snu.

AKUPRESURA jest jednym z prastarych, sprawdzonych i skutecznych sposobów leczniczych, mający swoje korzenie w tradycji medycyny chińskiej.

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

Delikatnie połóż się na macie. Postaraj się równomiernie rozłożyć na niej ciężar swojego ciała. Przez pierwsze 3 do 5 minut możesz odczuwać pewien dyskomfort, ale to normalne. Należy wtedy głęboko oddychać i starać się zrelaksować. Jeśli dyskomfort nie ustępuje, na matę należy położyć cienki materiał z naturalnej tkaniny, np. bawełniany podkoszulek lub prześcieradło. Każdy z nas ma inną wrażliwość oraz odmienny próg odczuwania bólu, dlatego należy podążać za swoim naturalnym rytmem podczas użycia maty. Ciało stopniowo przyzwyczai się do działania maty, wtedy można zrezygnować z materiału ochronnego.

Dzień 1-4

W okresie adaptacyjnym zaleca się stosowanie maty przez ok. 10 minut dziennie, najlepiej w środku dnia. Część ludzi zasypia podczas używania maty do akupresury, inni doznają niespodziewanego zastrzyku energii bezpośrednio po skorzystaniu z maty. Motywuje to do częstszego korzystania.

Dzień 5-14

Zaleca się używanie maty przez ok. 20 minut dziennie, najlepiej wieczorem. Mata do akupresury relaksuje i rozluźnia, więc większość użytkowników po prostu na niej zasypia. Ważne jest, aby poddać się działaniu maty, nie liczyć czasu, nie sprawdzać, jak długo się na niej leży? Wystarczy poddać się jej działaniu i relaksować. Następnego dnia rano większość ludzi wstaje o wiele bardziej wypoczęta i odświeżona, niż położyła się poprzedniego dnia.

Po 14 dniach

Po 2 tygodniach użytkownik doskonale wie, jak używać matę i jakie korzyści ona przynosi. Samodzielnie ustala dzienny czas korzystania z jej dobrodziejstw. Zalecane jest wówczas używanie maty przez ok. 20 – 40 minut dziennie, przy czym dłuższe korzystanie nie jest absolutnie szkodliwe.

Niektóre osoby używają maty do akupresury przez większość czasu w ciągu dnia (np. w pracy po prostu na niej siedzą), żeby jak najefektywniej wykorzystać jej działanie.

Mata do akupresury pomaga w następujących dolegliwościach:

 • Stres
 • Depresja
 • Ból szyi
 • Ból pleców
 • Ból barków
 • Ból pleców
 • Napięcie mięśniowe
 • Migrenowe bóle głowy
 • Rwa kulszowa
 • Omdlałość mięśni
 • Bezsenność
 • Zdrętwienia
 • Kiepski przepływ krwi
 • Problemy trawienne
 • Zapalenie stawów
Specyfikacja produktu
YS1
Produkty powiązane
16 innych produktów w tej samej kategorii:
105,00 zł (brutto)
Zestaw baniek szklanych 12 szt. Rozmiary baniek:  2 bańki o średnicy 25 mm, 2 bańki o średnicy 32 mm, 2 bańki o średnicy 35 mm, 2 bańki o średnicy 45 mm, 2 bańki o średnicy 50 mm, 2 bańki o średnicy 55 mm....

Ustawienia

Menu

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się